/

Festiwal Pawich Obrzydliwości

5 min
Festiwal Pawich Obrzydliwości

 ęiKoty Bella Bitis*PL mają ogromny zaszczyt zaprosić Państwa do śledzenia cudownego wydarzenia jakim jest I Festiwal Pawich Obrzydliwości, którego są głównym inicjatorem oraz organizatorem. Jest to pierwsza edycja tego wydarzenia, ale planujemy od razu kolejne odsłony imprezy. Będą się one odbywały w każdy piątek, świątek i we wszystkie pozostałe dnia tygodnia. Wszak dzień bez pawia dniem straconym.

Festiwal Pawich Obrzydliwości

Festiwal Pawich ObrzydliwościWszystkie koty chętne do uczestnictwa w takiej wesołej zabawie serdecznie zachęcamy do zorganizowania własnego festiwalu, na wzór naszego. Chętnie zaprosilibyśmy was do nas, ale wiadomym jest, że rzyganie na gościnnych występach nie przynosi takiej radości jak paw we własnych pieleszach. Puszczaj pawie razem z nami! Niech to motto naszego festiwalu przyświeca i Wam w organizowaniu własnych imprez domowych o tej tematyce. Inspirujcie się naszymi bogatymi doświadczeniami do woli. Niech paw będzie z Wami, drodzy bracia i siostry! Z nami już jest.

Festiwal Pawich Obrzydliwości – cel

Głównym celem naszej imprezy jest prezentacja i ocena dorobku artystycznego poszczególnych kotów biorących udział w zabawie w kontekście kreatywnego i niebanalnego puszczania pawi. Zamiarem organizatorów jest przybliżenie szerokiej grupie odbiorców piękna zawartego w kocich obyczajach oraz stworzenie płaszczyzny do konfrontacji dokonań artystycznych, wymiany doświadczeń i integracji w duchu zdrowej rywalizacji. Uzwięźlając – opowiedz mi jak rzyga twój kot, a opowiem ci jak rzyga mój i się dogadamy, i będziemy się razem śmiać. Nic tak nie łączy nas ludzi, jak gadanie o kocich rzygach, pierdach i kupach, a potwierdzi to każdy kociarz.

Uczestnictwo

Uczestnictwo kocich domowników w Festiwalu Pawich Obrzydliwości jest i zawsze będzie darmowe. Wstęp dla oglądających prezentacje festiwalowe jest również wolny. Impreza skierowana jest do wszystkich zainteresowanych kotów, bez żadnych ograniczeń wiekowych czy rasowych.

Gorąco zachęcamy do poszukiwań własnych, autorskich rozwiązań i nowatorskich aranżacji pawi w przestrzeni miru domowego. To doskonale pobudza kreatywność i łechta fantazję, a tego wszystkie koty pragną najbardziej. Oprócz miski pełnej żarcia. Szczęśliwie jedno i drugie doskonale się łączy.

Zasady

Festiwal Pawich ObrzydliwościKonkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych:

  • 0-6 miesiąca życia – klasa kociąt (kitten), bez podziału na płeć
  • 6-10 miesiąca życia – klasa młodzieży (young), bez podziału na płeć
  • powyżej 10 miesiąca życia – klasa otwarta, z podziałem na kotki i kocury
  • kastraty (neutered) – bo one potrafią się po prostu więcej nawpierdalać i są bezkonkurencyjne

W konkursie koty mogą zyskać następujące oceny: Ex – excellent, VG – very good i G – good. Lokaty 1, 2, 3, 4 przyznawane są dla pierwszych czterech kotów w kategorii, jeśli oczywiście będzie tylu uczestników. Nominacja do BIS – Best In Show jest dużym i bardzo cenionym wyróżnieniem.

Nagrody dla zwycięzców

Kapituła sędziowska festiwalu wyłania zwycięzcę, który otrzyma Honorowy Laur Festiwalu Pawich Obrzydliwości – może to być dodatkowa porcja karmy na zachętę do dalszych ćwiczeń i szlifowania formy festiwalowej lub na przykład legowisko, które też dodatkowo podstymuluje układ pokarmowy zwycięzcy do bardziej fantazyjnej pracy i będzie stanowić doskonały trening przed kolejnymi edycjami tego cudownego wydarzenia.

W naszym festiwalu zwycięzcą jest de facto każdy uczestnik, a nagrodą wielka micha mokrej karmy i popita z koziego mleka dla całej grupy. Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy – te słowa przyświecają wspólnemu posiłkowi po zawodach.

I edycja Festiwalu Pawich Obrzydliwości wyłoniła następujących zwycięzców:

Festiwal Pawich ObrzydliwościKlasa otwarta, kotka: ENTROPIA – zebrała zasłużone brawa za spektakularnego pawia puszczonego z wysokości szafki kuchennej na porodówkę pełną /własnych/ kociąt, tym samym za jednym razem zdołała zarzygać aż 8 kocich istnień oraz siebie. Był to niewątpliwy wyczyn, który na długo pozostanie w naszej pamięci i z pewnością zapisze się w chlubnej historii tego festiwalu.

Klasa otwarta, kocur: DESPACITO – spowodował, że reszta uczestników dosłownie oniemiała, kiedy wszedł na szafę i z wysokości 2,5 metra oddał rzut pawiem na szafę, ścianę, półkę, legowisko i podłogę. Zaskoczenie widzów obserwujących to wystąpienie z dołu było ogromne, a za spektakularne działanie z zaskoczenia DESPA zebrał maksymalną liczbę punktów, pozostawiając konkurencję daleko w tyle, bo rzyganie z parapetu nie jest w stanie konkurować z pawiem z szafy.

Klasa kociąt: tu bezkonkurencyjny okazał się miot M, a o zwycięstwie zadecydował zapewne wiek i nadzwyczajna dojrzałość kociąt, a co za tym idzie doświadczenie. Kocięta z tego miotu pięknym szykiem, bardzo synchronicznym, łączącym elementy gimnastyki oraz tańca artystycznego i akrobatyki spożyły ogromnego pawia znalezionego w rogu pokoju puszczonego przez innego kota i same go zaraz wyrzygały. Byliśmy świadkami wyłonienia się meta-pawia, pawia dwukrotnego. Nie lada wyczyn miotu M wzbudził zachwyt większy niż obrzydzenie, stąd zasłużone laury. Miot M otrzymał notę EX 1.

Z kolei nota EX 2 przypadła Furii, która puściła pawia, wąchając gacie porzucone przez jednego z domowników przed pralką. Było to o tyle zaskakujące, że koty zwykle lubią smrodki zużytej bielizny. A tu proszę, zaskoczenie, bo ją zemdliło, więc i należna kotce wysoka nota.

Festiwal Pawich Obrzydliwości

Kolejni zwycięzcy

Klasa młodzieży: wyłoniono dwóch zwycięzców. EX1 zdobył Merkury za zjedzenie kawałka wtyczki elektrycznej, po czym okazało się, że zawodnik nie przewodzi dobrze prądu. Pawia wprawdzie nie puścił, ale za samo zaangażowanie i pójście na żywioł został odznaczony najwyższymi notami w swojej kategorii. Niewątpliwie też zapisał się w historii hodowli Bella Bitis*PL jako ten, który odważył się pierwszy i oddał życie za wygraną. Ocenę EX 2 otrzymała Dakota, która niezauważona zakradła się do szafy i oddała celny strzał pawiem na półkę z bielizną i skarpetkami. Tym samym zarzygała w ciągu 8 sekund aż 15 par skarpet, 4 biustonosze i 8 par majtek, a to wszystko przy jednym jedynym wyrzucie karmy z żołądka. Pełen podziw dla tej zdolnej i obiecującej, młodziutkiej zawodniczki.

Klasa kastratów: zwycięzcą została OKSANA, bo ona się zawsze nawpierdala za dużo i koniecznie to musi wyrzygać. Jej wieloletnie doświadczenie zdeklasowało pozostałych uczestników w tej kategorii. Mimo, że kilku próbowało przebić Oksanę pomysłowością, to wielkość jej pawia zadecydowała o zwycięstwie.

I Festiwal Kocich Obrzydliwości – podsumowanie

Impreza dobiegła końca, a zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali wyłonieni oraz uhonorowani nagrodami. Radości i miaukom nie było końca, a co bardziej ambitni zawodnicy rozpoczęli już ćwiczenia do jutrzejszej edycji. W ramach wydarzenia, oprócz prezentacji scenicznych, odbywały się także inne radosne i wesołe przedsięwzięcia. Wywalenie z kuchennej szafki całej zawartości, biegi na czas po półce z książkami i skoki przez przeszkody na suszarce do naczyń. Były to dodatkowe atrakcje dla uczestników festiwalu. Widzowie z zapartym tchem śledzili wszystko co zostało zrzucone, zniszczone, pogryzione, potłuczone, przerzute i wyplute. Stanowiło to niewątpliwe atrakcje towarzyszące, skierowane do różnych grup wiekowych kotów.

Na koniec jeszcze tylko mała rada dla wszystkich kotów chcących zorganizować swój własny festiwal. Jeśli rzygasz, upewnij się, że nie stoisz w przeciągu. Ani przed wentylatorem. Festiwal Pawich Obrzydliwości poleca się!

Poprzednia historia

Kocie legowisko

Następna historia

Wylot na pełnej piździe

Najnowsze od Blog

Mruczenie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego koty mruczą? Mruczenie jest jednym z najbardziej charakterystycznych dźwięków, jakie koty…

Majtki dla kota

Po kilku latach stawiania oporu, stojąc przed decyzją czy dom po prostu opuścić i uciec gdzie…

Sparta – porodowe know how

Sparta – porodowe know how. Pierwsza i najważniejsza sprawa – dobry poród to poród niespodziewany! Oczywiście dla…

Wylot na pełnej piździe

Wylot na pełnej piździe, czyli o technikach korzystania z kuwety i tematach okołokuwetowych. Kuweta, czyli kocia…

Kocie legowisko

Jednym z lepszych miejsc do okazywania światu bezbrzeżnego lekceważenia jest kocie legowisko. Można w nim beztrosko…