/

Firanka

1 minuta czytania

Mam w domu jedną jedyną, malutką firankę, która zdobi kuchenne okno, choć „zdobi” – jest daleko posuniętą i nieco zbyt swawolną interpretacją. Wszystkie inne okna łyse – ze względów estetycznych, ale i praktycznych. A co takiego niepraktycznego jest w  posiadaniu firanek? – spyta laik, a ja stawiam dychę, że nie ma w domu kota.

FirankaFiranka

Otóż, w posiadaniu firanek niepraktyczne jest posiadanie kotów, li tylko. Same firanki, bez kotów, są bardzo OK. I generalnie – jakby zgłębić temat – w posiadaniu kotów, niepraktyczne jest i posiadanie okien. Kiedy okno w moim domu jest czyste? W momencie mycia, potem, czyli jak tylko odłożę wiaderko i szmatkę – jest tylko gorzej. A czasem, gorzej jest już od początku, czyli jak tylko podejmę temat mycia okien. Wezmę wiadro – już siedzi jeden z drugim w środku, naleję wody – majdają w niej łapami /a bengale to już w ogóle na widok wody posikane całe z emocji/, wezmę gąbkę i zanim jej użyję – muszę łapać, bo zmyka pod kanapę. Myję okno – a pomocnik wskazuje, po wymytej rzecz jasna stronie, gdzie nie domyte, otworzę okno – wyłazi na parapet. Kotku, nie wolno, bo spadniesz. Piesku – nie goń kotka! Mężu – idź do ogrodu, złap drania.

Firanka – wspomnienie mokrego nosa, nieobciętych pazurów,
zimowego gila, prędkich łap, wołowiny ze śniadania, pawia wieczornego i triumfu kocura – tak, też był i bezczelnie zaznaczył firankę. Okno ciągle upaprane, ciągle obsmarkane, w rogu ćma rozpłaszczona, skrzydło muchy na parapecie /nie myślę, gdzie reszta/ – generalnie corpus delicti i stado trupów.

Po co mi w domu jedna firanka? A no po to, że bez niej zerwać kotu karnisz byłoby po prostu trudniej /choć czasem myślę, że nie jest to takie niemożliwe/. A gdy mam kocięta – to na czym mają się wieszać? Jak uczyć je wspinaczki? No chyba nie po drapaku??!! Tylko firanka!

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Odźwierny

Następna historia

Kot chce być kotem

Najnowsze od Blog

Mruczenie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego koty mruczą? Mruczenie jest jednym z najbardziej charakterystycznych dźwięków, jakie koty…

Majtki dla kota

Po kilku latach stawiania oporu, stojąc przed decyzją czy dom po prostu opuścić i uciec gdzie…

Sparta – porodowe know how

Sparta – porodowe know how. Pierwsza i najważniejsza sprawa – dobry poród to poród niespodziewany! Oczywiście dla…

Wylot na pełnej piździe

Wylot na pełnej piździe, czyli o technikach korzystania z kuwety i tematach okołokuwetowych. Kuweta, czyli kocia…